• Tunalı Hilmi Caddesi No:68/5 Kat:1 Çankaya | ANKARA
Lazer Epilasyon

 

Manikür

  İnsanlar, tüm yaşamları boyunca savunmasız olarak dış ortamda elleriyle birçok pisliğe temas ederler ve bunun sonucu olarak eller daha çabuk yıpranır. Ayrıca tırnaklarda ellerle yapılan işler kapsamında hem sağlıksız hem de kötü bir görüntü yakalayacağından manikür işlemine ihtiyaç duyulur. Manikür, el ve tırnak bakımının, temizliğinin derinlemesine yapıldığı bir işlem olarak bilinir. Yapılması için uzmanlık gerektiren bu işlemin yanlış uygulanmaları ya da derin et kesilmeleri sonucunda ellerde morarma,kan kaybına bağlı olarak uyuşma, etlerin koması, damarların yırtılması gibi tehlikeli durumlar ortaya çıkabileceğinden dikkatle yapılması gerekmektedir. Manikür yaptırma dediğimiz zaman aklınıza gelen belli bir rutin vardır. Hafif sıcak suyun içine bir miktar el şampuanının karıştırıldığı bir kapta eller bir süre bekletilir. Yumuşayan ellerden partiküller uzaklaştırılmaya başlanır ve tırnağın üzerine uzayan etler kesilir. Daha sonra tırnaklara şekil verilir ve oje isteğe göre sürülerek işlem sonlandırılır.

Pedikür

  Temel olarak ayak bakımını kapsayan pedikür, ayak tırnaklarının talep edilen şekilde kesilmesini sağlar. Bununla beraber tırnak dibinde bulunan etlerin şekillendirilmesi için de kullanılmaktadır. Ayakların zamanla sertleşmesi ve estetikliğini kaybetmesiyle beraber pedikür sayesinde güzel bir görünüme kavuşması sağlanmaktadır. Pedikür işleminin diğer amacı, ayak tırnaklarının temiz ve düzgün bir görünüme kavuşmasını sağlamaktır. Bununla beraber kişiye rahatsızlık veren fazla tırnak etlerinin alınması da söz konusudur. İşlem sırasında özel olarak üretilen krem ve peeling uygulamaları tercih edilir. Ilık suda bekletme sürecinde, suyun içine peelingetki yaratan besleyici içerikler bırakılabilir.Suda bekleyen ayakların derisi yumuşar ve daha sonra ayak tırnaklarının kenar kısımlarında biriken fazla etler kesilir. Bu kesme işleminde pens kullanılır.Tırnak kenarları düzeltildikten sonra taban derisinde sertleşme ya da ayaklarda nasır oluşumu var ise ponza taşı vasıtasıyla ayak altı törpülenir.Ayak tabanı bakımı tamamlandıktan sonra nemlendirici krem ile masaj uygulamasına geçilir.Bayanların tercihine göre son aşamada tırnaklara özel tasarımlı ojeler sürülür ve pedikür seansı bu sayede sonlanmış olur. 

Medikal Manikür, Madikal Pedikür

  Medikal manikür, sağlık merkezlerinde hijyenik ve steril araçlar ile yapılan el bakımıdır. Ellerde oluşan deformasyonlar, el tırnaklarındaki batıklar ya da ellerdeki egzama, diğer mikrobik oluşumlar, tırnakların kötü ve bakımsız olması, kötü kesilmesi gibi sorunlar daha iyi uzman ekiplerce müdahale görür. Uzman kişiler tırnak ve el bakımını itina ile sağlıklı ve hijyenik ortamda yapar.Medikal pedikür ise ayaklar, ayak tırnakları, ayaktaki deformasyonlar, batıklar ve nasırlar itina ile sağlık ekibi olan uzmanlarca bakım görür. daha hijyenik ortamda ayaklar bakıma tabi edilir. Özellikle de yapılan pedikür sağlı açısından önemlidir. Uzmanlarca yapılmayan pedikür birçok hastalığı beraberinde getirebilir. Bu yüzden gerek el gerekse ayak bakımı sıradan ve nasıl olduğu bilinmeyen herkese emanet edilmemeli, medikal ortamlarda steril araçlar ile bakım yapılan yerler tercih edilmelidir.

  Medikal bakımın en önemli özelliği ise sizin içinizin daha rahat eder. Diğer bakım merkezlerinden farklı olarak daha donanımlı olan uzman sağlık ekiplerince el ve ayak bakımı yapılır. El ve ayak bakımında hijyenik ortam yoksa ya da eğer bakım yapılan aletler yeterince sterilize edilmezse pek çok hastalık ve mikrobun habercisi olur.  Özellikle de manikür ve pedikürlerde yapılan uygulamalar kullanılan cihazlar önem arz eder. Medikal bakım içiniz rahat ederken sağlıklı bir bakım hizmeti sunar.

Batık Tırnak Tedavisi 

  Tırnak batması, tırnağın tırnak yatağına doğru uzandığı acı verici bir sağlık sorunudur. Genellikle ayak baş parmağında görülür ve ayak tırnağı köşesi veya kenarının kıvrılıp çevredeki cilde gömülmesi sonucu oluşur. Ayak tırnak batması ağrılı olabilir ve zamanında tedavi edilmezse enfeksiyonla sonuçlanabilir. Tırnak batması iltihap gelişimi ile sonuçlandığında ağrı daha şiddetli bir hal alır ve ısı artışı, şişlik, akıntı gibi başka belirtiler eklenir. Tırnağın büyüklüğü ile tırnak yatağı genişliği arasındaki dengesizlik tırnak batmasının önemli bir nedenidir. Bu durum, tırnakların yanlış bir şekilde kesilmesi, kalıtsal tırnak problemleri ve uygun olmayan ayakkabı giyilmesiyle daha da kötüleşebilir. Tırnak batmasının yaygın nedenleri arasında şunlar sayılabilir ; Tırnak boyutu ile tırnak yatağı genişliği oranında dengesizlikTırnakları sıkıştıran dar ayakkabılar ve çoraplar giymekTırnakları çok kısa kesmekYanlış olarak kavisli kesilen ayak tırnaklarında batma görülebilir. Batma gelişmemesi için ayak tırnaklarının düz olarak kesilmesi gerekir.Ayak tırnağının yaralanmasıOlağandışı kavisli ayak tırnaklarına sahip olmakUygun şekilde yapılmayan agresif manikür ve pedikür uygulamalarıBazı insanların ayak tırnakları doğal olarak içe doğru kıvrılır. Bu durum kıskaç tırnakları olarak bilinir ve bu tırnaklarda batma sıktır.Özellikle tırnağın çıkmasıyla sonuçlanan tramvalar batmaya neden olabilir.

 

Çalıştığımız Markalar