• Tunalı Hilmi Caddesi No:68/5 Kat:1 Çankaya | ANKARA
Lazer Epilasyon

Microblading

Microblading kalıcı makyaj kaş teknikleri arasında doğallıkta gelinen son noktadır. Geleneksel kalıcı makyaj kıl teknikleri ile kıyaslandığında yarı kalıcı olarak kabul edilir ve manuel bir uygulamadır. Kalıcı makyaj mikropigmentasyon uygulamasındaki gibi cihaz kullanılmaz. Pigmentlerin epidermise yerleştirilmesi kalıcı makyaj kıl tekniğinde kullanılan iğnelerden üç kat daha ince ve çoklu-sıralı iğneler kullanılarak yapılır. Rengi yüzeye yakın yerleştirdiğimiz için net ve çok ince görünür. Bu yüzden doğal bir görüntü elde edilir.Her insanın acı eşiği farklı şekildedir. Bu sebeple microblading  esnasında hissedilen acıdan yalnızca genel bir şekilde bahsedilebilir. Microblading kaş kontürü yaptıran kişilerin çoğunluğu işlem esnasında batma hissi hissettiklerini ancak bunun çok rahatsız edici olmadığını belirtmektedirler. Kaş kontürü uygulaması sırasında acının en aza indirilmesine yardımcı olan anestezik kremler kullanılmaktadır. Bu kremler sayesinde uygulama sırasında kişinin hissiyatı büyük miktarda azaltılabilmektedir. Uygulama süreci kişinin cilt yapısına göre değişiklik göstermektedir. Kişinin cildindeki nem oranı, nem yoğunluğu kalıcı makyaj sürecini doğrudan etkileyen etmenlerden birkaçıdır.

Eyeliner

Gözler vücudun en önemli organlarından birisidir. Yüzümüzün bütün anlamı gözlerimizde saklıdır. Kalıcı göz makyajı EYELINER şeklinde uygulanır. Kalıcı göz makyajından önemli olan naturel durmasıdır. Yapmış olduğumuz tüm uygulamalarda öncelikle doğallığa önem verilmektedir. Amaç kirpik dibine koyuluk vermektir. Eyelinerın inceliği ve kalınlığı kişinin isteği doğrultusuna dayanır. Uygulama yapılmadan önce kişiye bir ön çizim yapılır ve daha sonra uygulamaya başlanır. Kalıcı göz makyajı göz kapağının hem altına hem üstüne uygulanabilir. Sadece üst veya sadece alt da tercih edilebilir kişinin isteğine kalmıştır.Dikkat edilmesi gereken koşullar; Kalıcı makyaj uygulamasında her müşteride her seansda ayrı, tek kullanımlık ve steril olan iğneler kullanılmalıdır. Uygulama sırasında kullanılacak olan ekipman ve aletlerin gerekli sterilizasyon işleminden geçirilip hijyenik koşullara uygun hale getirilmesi gerekir. Kalıcı makyaj uygulamasını yapacak olan kişinin temiz ve düzenli olması gerekir. Bunların yanı sıra aynı zamanda kalıcı makyaj uygulaması yapılan oda da temiz ve steril olmalıdır. Kalıcı makyaj uygulaması yüz bölgesinde kaşlara, göz kenarlarına ve dudak kenarlarına yapılır. Yüz de bulunan kusurlar yada asimetrik görüntü kalıcı makyaj uygulamasıyla yok edilebilir.

Dipliner 

Kalıcı makyaj  uygulamaları arasında en sıklıkla tercih edilen yöntemler arasında şüphesiz ki kalıcı eyeliner ve kalıcı dipliner yer almaktadır. Kalıcı eyeliner, daha kalın, daha belirgin ve daha keskin bir eyeliner hattını ifade ederken kalıcı dipliner, daha soluk, buğulu ve sade bir eyeliner görünümüne kavuşmanızı sağlar. Günlük hayatında daha yalın ve dikkat çekici olmaktan uzak bir makyaj kullananlar, kalıcı makyaj uygulamaları arasında çoğunlukla kalıcı dipliner uygulamalarını tercih eder.Kalıcı dipliner, kalıcı eyeliner kadar iddialı ve belirgin bir kalıcı makyaj tekniği değildir. Buna rağmen her kalıcı makyaj uygulamasında olduğu gibi kalıcı diplinerda da usta eli ve bolca tecrübe gerekmektedir. Kalıcı diplinerda kalıcı eyeliner uygulamasında izlenen tekniklerin çok benzeri izlenmektedir.

Dudak Kontürü

Belirgin ve düzgün bir  dudak kontürüne sahip dudaklar, yüzünüzdeki anlamı ve canlılığı doğrudan etkileyen bir konu olarak karşımıza çıkmaktadır. Dolgun ve belirgin dudaklar her zaman gençliğin, canlılığın simgesi olarak görülmüş olduğundan, bayanların büyük bir çoğunluğu, çeşitli sebepler ile dolgunluğunu yitirmiş olan dudaklarını eski haline döndürmek için kalıcı makyaj uygulamalarını tercihetmektedirler. Aslında kalıcı makyaj uygulamalarının yarı kalıcı olduklarını söyleyebilmek mümkündür. Dudak kontörü ve dudak için renklendirmek için yapılan kalıcı makyaj uygulamaları genellikle 2 3 yıl boyunca kalıcılığını korumaktadırlar.

BB Glow

BB glow; kalıcı fondöten uygulaması olarak da bilinen, cilt için çeşitli vitamin, mineral ve bitki özleri içeren serumlar kullanılarak yapılan cilt bakımı ve medikal estetik uygulamalarından biridir. BB glow uygulaması kalıcı makyaj kategorisinde değildir. Cilt; uygulanan serumlarla birlikte kolajen üretimini arttırır. Kolajen ve elastin üretiminin artması ise cilt tonunu eşitler, hücreleri yeniler, kırışıklıkları azaltır, lekeleri giderir, pürüzsüz ve aydınlık bir görünüm sağlar. Bu nedenle BB glow uygulaması ülkemizde kalıcı fondöten uygulaması olarak da adlandırılmıştır.

BB glow uygulaması sırasında kullanılan serumlar ile ciltte bulunan serbest radikaller nötralize edilir. Ciltteki melanin UV ışınlarına maruz kalmadan azaltılır.   BB glow; yaklaşık 40 dakikada uygulanan acısız bir işlemdir. Genellikle 10 gün aralıklarla, 3 seans uygulanır. 1 yıl kalıcılığını korur.

Çalıştığımız Markalar